تبلیغات

قاسم آرزومندان در گفتگو با خبرنگار شبستان در بيرجند اظهار داشت: همزمان با دهه امامت و ولايت مسابقه ساخت کليپ و فيلم ۱۰۰ ثانيه اي با دوربين و تلفن همراه با عنوان «مدافعان حرم حضور از غدير تا ظهور» از سوي ستاد مردمي غدير برگزار مي شود.
وي با اشاره به اينکه هنرمندان مي توانند آثار خود را تا ۳۱ شهريورماه به ستاد مردمي غدير استان ارسال کنند،‌ افزود: جوايز اين مسابقه ۴ ميليون ريال براي نفر اول، ‌۲ ميليون و ۱ ميليون ريال براي نفرات دوم و سوم تعيين شده است.
دبير ستاد مردمي غدير خراسان جنوبي همچنين از برگزاري مسابقه عکاسي «غدير در خراسان جنوبي» خبر داد و گفت: مردم و هنرمندان مي توانند از جشن هاي مختلف غدير و يا فضاسازي هاي شهر در اين ايام با دوربين و يا تلفن همراه عکس تهيه کرده و به اين مسابقه ارسال کنند.
وي تصريح کرد: ۱۰ جايزه ۱۰۰ هزار توماني براي برندگان در نظر گرفته شده است که در صورت استقبال،‌ اين جوايز افزايش خواهد يافت.
آرزومندان به آذين بندي شهر بيرجند در مدل هاي مختلف در ايام دهه امامت و ولايت اشاره کرد و افزود: هزاران کتيبه در دو نقطه شهر بيرجند «خيابان معلم و مطهري» درخصوص فضائل حضرت علي (عليه السلام) نصب شده است که ۲۸۰ فضليت از فضائل مولا علي عليه السلام به نقل از رسول گرامي اسلام(ص) در آن نوشته شده است.
وي ادامه داد: همچنين مهمترين بخش‌هاي خطبه غدير به صورت پرده نويسي در وسط بلوار خيابان مدرس بر روي تيرهاي چراغ برق نصب شده است.
دبير ستاد مردمي غدير خراسان جنوبي اظهار داشت: حدود يکهزار متر از بيلبوردهاي سطح شهر نيز احاديثي از رسول گرامي اسلام(ص) و برگرفته از منابع اهل سنت،‌ درباره امام علي(عليه السلام) نصب شده است.
وي از برگزاري همايش با کاروان غدير همزمان با عصر دوشنبه در بيرجند خبر داد و گفت: اين همايش با حضور ائمه جمعه و جماعات و افراد تاثيرگذار در مسائل مذهبي شهرستان بيرجند برگزار مي شود که سخنران احتمالي اين مراسم آيت ا… دهشت خواهند بود.
آرزومندان همچنين به سخنراني ‌آيت ا… دهشت در مسجد امام حسين(عليه السلام) بيرجند در شب عيد غدير اشاره کرد و اظهار داشت: صبح روز عيد غدير نيز دعاي ندبه در محل مصلي ابوالفضلي بيرجند قرائت و بعد از آن کاروان شادي به سمت دفتر آيت ا… سيدعليرضا عبادي نماينده ولي فقيه در استان خراسان جنوبي با حضور پرشور مردم حرکت خواهد کرد.
وي با بيان اينکه اکثر اتوبوس هاي داخل شهري با احاديثي درخصوص امام علي(عليه السلام) بغل نويسي شده اند، گفت: همچنين ۲۰ اتوبوس نيز با احاديث معتبر به صورت نقاشيخط کار تزيين مي‌شوند.
دبير ستاد مردمي غدير خراسان جنوبي از نصب ۲۰۰ پرچم «علي ولي ا…» در سطح شهر خبر داد و افزود: همچنين يک پرچم سبز رنگ به اندزه ۲۴۰ مترمربع به مناسبت ايام امامت و ولايت در گلزار شهداي گمنام شهر بيرجند برافراشته مي شود.
وي ادامه داد: ويزيت رايگان مردم در بيمارستان هاي سطح شهر بيرجند در روزهاي مختلف،‌ همخواني ۳۰ مرشد در ميدان ابوذر بيرجند هر شب ساعت ۱۹:۳۰ دقيقه، طراحي درخت شجره طيبه در ميدان ابوذر بيرجند از ديگر اقدامات اين ايام است.
اين مقام مسئول از برگزاري همايش شکوه ولايت با حضور دست اندرکاران ستاد مردمي غدير استان خبر داد و گفت: اين همايش سه شنبه شب در بيرجند برگزار خواهد شد.

تبلیغات

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند *
شما می توانید از این استفاده کنید HTML برچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>