تبلیغات

غلامرضا قوسی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بیرجند با اشاره به تولیدات عشایر از ابتدای سال تا 15 شهریورماه اظهار داشت: از ابتدای امسال تا 15 شهریورماه مجموع این تولیدات به ارزش تقریبی 970 میلیارد ریال است.
وی افزود: این میزان تولیدات شامل دو هزار و 500 تن گوشت قرمز، 320 تن کرک، مو و پشم و 9 هزار تن فرآورده‌های لبنی است.
مدیرکل امور عشایر استان خراسان جنوبی با اشاره به اینکه این میزان تولیدات از نظر ریالی و ارزشی نسبت به مدت مشابه سال گذشته تفاوتی نداشته است، بیان کرد: پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال این تولیدات از نظر ریالی افزایش یابد.
قوسی تصریح کرد: طبق آمار انجام شده در خراسان جنوبی  15 هزار و 676 خانوار عشایری وجود دارد که 81 هزار نفر جمعیت این خانوارها است.
وی خاطرنشان کرد: همچنین عشایر خراسان جنوبی بیش از یک میلیون و 200 رأس دام دارند که بیش از 34 درصد دام خراسان جنوبی را پرورش می‌دهند.
مدیرکل امور عشایر استان خراسان جنوبی با بیان اینکه جمعیت عشایر استان 7 درصد از جمعیت عشایر کشور را شامل می‌شود، یادآور شد: عشایر استان 13.2 درصد از مجموع جمعیت استان را نیز تشکیل می‌دهد.
قوسی اظهار داشت: خراسان جنوبی پس از استان‌های فارس, کرمان و سیستان و بلوچستان چهارمین استان عشایری کشور است.

تبلیغات

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند *
شما می توانید از این استفاده کنید HTML برچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>