تبلیغات

وی به پروژه مهر اشاره کرد و افزود: از مباحث مهمی که باید به آن پرداخته شود موضوع بازگشایی مدارس بوده زیرا مدرسه و آموزش به توسعه، رشد و بالندگی جامعه و تربیت آینده‌سازان جامعه کمک می‌کند. معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه مباحثی که در حال حاضر در بخش آموزش و پرورش مطرح می‌شود به سبب نقایصی بوده که در سیستم آموزش و پرورش وجود دارد، گفت: برخی از این مشکلات به سبب این بوده که تک‌ بعدی با آن برخورد شده است.
حسینی با اشاره به اینکه هدف آموزش در دنیا تربیت نسل جوان برای اتکا به خود و سازندگی جامعه و زندگیش است، افزود: برای رسیدن به این هدف به طور قطع باید امکانات و تجهیزاتی در بخش آموزش و پرورش فراهم شود. وی ادامه داد: متأسفانه نگاه درون‌بخشی سبب شده که امکانات پراکنده شود و نتوانیم از ظرفیت‌های موجود در جامعه به درستی استفاده کنیم.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه بسیاری از آموزش‌هایی که توسط دستگاه‌ها صورت می‌گیرد و هزینه‌های فرهنگی را در پی‌دارد اگر در قالب آموزش و پرورش تجمیع شود می‌تواند بازخورد بهتر و بیشتری داشته باشد، یادآور شد: باید هماهنگی بین‌بخشی برای فعال‌سازی و استفاده از ظرفیت‌های استان به وجود آید. حسینی یادآور شد: در سیستم اطلاع‌رسانی نوع نگاهی که وجود دارد متأسفانه بر خلاف آموزه‌های دینی بوده به طوری که در آموزه‌های دینی به تقویت بخش‌های مثبت برای از بین بردن بخش‌های منفی توجه شده ولی در سیستم اطلاع‌رسانی برعکس عمل می‌شود.
وی ادامه داد: رسانه‌ها نقش مهم و بی‌بدیلی در فرهنگ‌سازی عمومی دارند. معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی به موضوع کمبود فضاهای آموزشی در استان به ویژه در بیرجند اشاره کرد و گفت: این موضوع از مباحثی بوده که در حال پیگیری مدیران استانی است.
حسینی تصریح کرد: باید در راستای رشد فضاهای آموزشی نگاه به مرکز استان یک نگاه ویژه باشد تا پاسخ‌گوی نیازهای افرادی که به سبب خشکسالی به مرکز استان مهاجرت کرده‌اند را بدهد.
وی با بیان اینکه اقدامات خوبی برای آموزش و پرورش عشایری استان صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: مشکلات عشایر به استاندار گزارش می‌شود تا در حد مقدور به این بخش کمک شود.

تبلیغات

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند *
شما می توانید از این استفاده کنید HTML برچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>