تبلیغات

ستاد انتخاباتی هیلاری کلینتون، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری پیش رو در آمریکا، اعلام کرده او با کسب بهبودی از روز پنجشنبه برنامه‌های انتخاباتی خود را از سر خواهد گرفت.
خانم کلینتون، صبح سه‌شنبه 13 سپتامبر گفته بود حالش بهتر است و به زودی فعالیت‌ها و سفرهای انتخاباتی‌اش را مجددا آغاز خواهد کرد.
او هفته گذشته در نیویورک پس از ابراز ناخوشی در مراسم سالگرد حملات یازدهم سپتامبر ۲۰۰۱ به خاطر عفونت ریه تحت معالجه قرار گرفت. روز یکشنبه تصاویر ویدئویی نشان داد که خانم کلینتون در حالی که یک نفر زیر بغل او را گرفته بود تعادلش را از دست داد و با کمک دستیارانش وارد خودرو شد.
پزشکان ساعتی بعد از ابتلای خانم کلینتون به ذات‌الریه خبر دادند و برای او دست کم چند روز استراحت پزشکی صادر کردند.
هم‌زمان باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا، در سخنرانی خود حمایت قاطع خود از خانم کلینتون را یک بار دیگر اعلام کرد و گفت او «واقعا، واقعا، واقعا» دوست دارد که هیلاری کلینتون انتخاب شود.
اوباما كه در فیلادلفیا برای هواداران حزب دموکرات سخن می‌گفت در انتقادی نسبت به رقیب جمهوری‌خواه خانم کلینتون گفت: «دونالد ترامپ هر روز سخنانی بر زبان می‌راند که تا پیش از این گفتن آن‌ها برهانی برای عدم صلاحیت یک نامزد ریاست جمهوری بود اما از آنجا که ترامپ این اظهارات را بارها و بارها تکرار کرده، رسانه‌ها هم دیگر خسته شده‌اند و تسلیم شده‌اند… گویی هنجارهای ما عوض شده است.» از طرف دیگر، دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوری‌خواه، گفته است سلامت نامزدها یک «مسأله» انتخاباتی شده و او به زودی نتایج آزمایش‌های پزشکی اخیر خود را «با ارقام خیلی خیلی مشخص» منتشر خواهد کرد.
او به شبکه فاکس نیوز گفت: «امیدوارم که نتایج خوب باشند. فکر کنم که خوب خواهند بود. من حالم عالیه.» آقای ترامپ تا به حال تنها یک گواهی از پزشک خصوصی خود منتشر کرده است که در آن آمده مشکل جسمانی جدی ندارد و در صورت پیروزی، سالم‌ترین نامزدی است که رئیس جمهور خواهد شد.
برایان فالون، یکی از سخنگویان ستاد انتخاباتی هیلاری کلینتون، هم گفت که نامزد دموکرات‌ها مدارک پزشکی تازه‌ای منتشر خواهد کرد.
او به شبکه‌‌‌ام اس‌ان‌‌بی‌‌سی گفت: «بیماری اعلام نشده دیگری وجود ندارد. همه‌اش همان ذات الریه بوده است.»
دکتر لیزا بارداک، پزشک هیلاری کلینتون پیشتر اعلام کرده بود که ذات الریه خانم کلینتون روز جمعه تشخیص داده شد و با آنتی بیوتیک تحت درمان قرار گرفت. او افزود که خانم کلینتون یکشنبه دچار گرمازدگی و کم آبی بدن شد و به همین خاطر مجبور شد پیش از موعد مقرر مراسم یابود قربانیان حملات ۱۱ سپتامبر در نیویورک را ترک کند. خانم کلینتون ساعاتی بعد از انتقال به آپارتمان دخترش در نیویورک مقابل خبرنگاران ظاهر شد و حال خود را «عالی» توصیف کرد. مخالفان خانم کلینتون سلامت جسمی او را زیر سؤال برده و این مسأله را مطرح کرده‌اند که شاید توان ادامه کارزار انتخاباتی را نداشته باشد. اما جاش ارنست، سخنگوی کاخ سفید، گفت که باراک اوباما همچنان هیلاری کلینتون را بهترین فرد برای ریاست جمهوری آمریکا می‌داند. خانم کلینتون که ۶۸ سال دارد در سال ۲۰۱۲ به دلیل لخته شدن خون در یکی از وریدهای سرش تحت درمان قرار گرفته بود اما به گفته پزشک معالجش کاملا بهبود یافته است.
دونالد ترامپ که دو سال از او بزرگتر است بارها درباره سلامت خانم کلینتون ابراز نگرانی کرده بود. ستاد انتخاباتی هیلاری کلینتون دونالد ترامپ را متهم کرد که در تلاش است وضعیت سلامت خانم کلینتون را نامناسب نشان دهند.

تبلیغات

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند *
شما می توانید از این استفاده کنید HTML برچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>