تبلیغات

محمدعلی خاشی درگفت‌وگو با خبرنگار فارس، اظهار داشت: کالاهای صادراتی شامل هیدروکربن سبک و سنگین، کاشی، کود و روغن نباتی مهم‌ترین کالاهای صادراتی ماده 116 بوده که از نظر وزنی با 198 درصد افزایش رو‌به‌رو بوده است.
وی افزود: ارزش اظهارنامه‌های وارداتی تشکیل شده در گمرک خراسان جنوبی از ابتدای سال جاری 5 میلیون و 105 هزار و 28 دلار به وزن 3 میلیون و 50 هزار و 684 کیلوگرم بوده است.
مدیرکل گمرکات خراسان جنوبی با بیان اینکه اظهارنامه‌های وارداتی تشکیل شده در گمرک خراسان جنوبی از نظر ارزشی 2 هزار و 293 درصد افزایش داشته است، بیان داشت: این اظهارنامه‌ها از نظر وزنی هزار و 238 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.
خاشی با اشاره به اینکه عمده کالاها از کشورهای پاکستان، چین و برزیل وارد شده است، گفت: عمده کالاهای وارداتی به استان برنج، شکر و ماشین‌های خرد کن و خاک معدنی بوده است.
وی خاطرنشان کرد: تعداد 529 دستگاه کامیون به وزن 12 میلیون 221 هزار و 797 کیلوگرم شامل کود شیمیایی، مرغ منجمد، گاز مایع بوده که از کشورهای ترکمنستان، ترکیه و عراق از طریق گمرک ماهیرود به کشور افغانستان ترانزیت شده است.
مدیرکل گمرکات خراسان جنوبی ادامه داد: میزان صادرات از نظر تعداد کامیون 880 درصد و از نظر وزن نیز 754 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.
خاشی با بیان اینکه بازارچه ماهیرود در سال گذشته 4 میلیارد تومان درآمد داشته است، اظهار داشت: درآمدی که از بازارچه ماهیرود به دست می‌آید، باید به طور کامل به بازارچه برگردد که متاسفانه این درآمد به خراسان جنوبی برنگشته است.
وی افزود: تعداد 61 فقره اظهارنامه صادراتی، امانات پستی در استان تشکیل شده است.
مدیرکل گمرکات خراسان جنوبی ادامه داد: ارزش وزنی این تعداد اظهارنامه‌های صادراتی 427 کیلوگرم بوده است.
خاشی با بیان اینکه اظهارنامه‌های صادراتی از نظر وزنی 159 درصد با افزایش رو به رو بوده است، عنوان کرد: تعداد اظهارنامه صادراتی امانات پستی نسبت به سال گذشته از نظر تعداد اظهارنامه 56 درصد از نظر ارزش 80 درصد افزایش داشته است.
وی اذعان داشت: میزان اظهارنامه وارداتی امانات پستی به وزن 295 کیلوگرم و به ارزش 6 هزار و 36 دلار بوده است.
مدیرکل گمرکات خراسان جنوبی ادامه داد: میزان اظهارنامه‌های وارداتی نسبت به سال گذشته از نظر وزنی 40 درصد افزایش داشته است.
خاشی عمده کالاهای صادر شده امانات پستی استان را نیز شامل خشکبار، زعفران، زرشک و گوشی موبایل دانست.

تبلیغات

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند *
شما می توانید از این استفاده کنید HTML برچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>