تبلیغات

بر اين مبنا بر آن شديم تا از وضعيت مالياتي و پرداخت ماليات توسط مردم خراسان جنوبي و ميزان آن و چگونگي هزينه كرد آن، گفتگويي را با مدير كل امور مالياتي استان انجام دهيم تا مردم عزيز بدانند كه ماليات پرداختي توسط آنان صرف چه اموري مي‌شود و چه مسائلي در پي دارد. پس در ادامه با هم مي خوانيم.
در ابتدا خود را معرفي  نموده و از سوابق و موفقيت هاي دوران كاريتان از ابتدا تاكنون بگوييد.
يحیی یعقوب نژاد متولد 1345 شهرستان بیرجند هستم كه در یک خانواده مذهبی بزرگ شده و تا مقطع دیپلم در شهرستان بیرجند اقامت داشتم. پس از خدمت مقدس سربازی، به تحصيل ادامه داده و در دانشكده امور اقتصادي تهران در مقطع كارشناسي حسابداری با رتبه ممتاز فارغ التحصیل شدم. در خصوص سوابق خدمتی خود بايد بگويم كه از سال 1369، به مدت 8 سال در اداره کل امور مالیاتی شرکت‌ها در تهران خدمت نمودم و از سال 1378 به مدت 13 سال تا رتبه معاون مدیر کل در اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی خدمت نموده و در همین مدت کارشناسی ارشد مدیریت را هم با رتبه عالی در مشهد اخذ نمودم. از دی ماه 1389 به عنوان مدیر کل امور مالیاتی خراسان جنوبی افتخار خدمت به مردم شریف و متدین این استان را دارم. قبل از پیروزی انقلاب اسلامی همراه و همگام با مردم انقلابی و شهید پرور شهرستان بیرجند در کلیه تظاهرات و راهپیمایی‌ها برعلیه رژیم ستم‌شاهی شرکت داشته و در سال 1365 به مدت 6 ماه افتخار حضور در جبهه های نبرد حق علیه باطل را در واحد عقیدتی سیاسی  لشکر 21 امام رضا(ع) داشته ام. در طول دوران خدمت در کنار انجام وظایف تخصصی شغلی و کار اداری به عنوان مدرس دروس حسابداری و مدیریت در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و آموزش‌های تخصصی ضمن خدمت فعالیت داشته ام. رتبه های کارشناسی، کارشناسی ارشد، رئیس گروه، رئیس اداره و معاون مدیر کل و مدیر کل را به ترتیب طی نموده و در کنار وظیفه اصلی سازمانی به عنوان نماینده سازمان امور مالیاتی و نماینده دادگستری در هیات‌های تخصصی و نماینده دادستان انتظامی مالیاتی انجام وظیفه نموده و علاوه بر انجام امور تخصصی شغلی در فعالیت‌های پژوهشی مشارکت فعال داشته و در سال 1387 اولین کتاب مالیات بر ارزش افزوده کشور به عنوان راهنمای کاربردی مالیات بر ارزش افزوده را به اتفاق چند نفر از دوستان تألیف نموده که در سال بعد به عنوان کتاب برتر سال در زمینه تألیفات مالیاتی انتخاب گردید .
اداره كل مالياتي در هر استان نقشي بسزا در وضعيت و پايش اقتصادي منطقه دارد. در ابتدا در مورد نقش اين اداره كل، اولويت هاي راهبردي و اهداف كلان آن، توضيحاتي ارايه بفرماييد؟
سازمان امور مالیاتی کشور به عنوان یک سازمان حاکمیتی و مهم وظیفه شناسائی، تشخیص، مطالبه و وصول مالیات‌ها را به عهده دارد و اداره کل امور مالیاتی استان زیر نظر سازمان متبوع وظیفه فوق را در استان اجرا می نماید. این اداره کل در راستای وظیفه سازمانی همانند سایر ادارات کل امور مالیاتی در استان‌های دیگر نقش کلیدی و مهم در تأمین برنامه های مصوب استانی و بودجه عمومی کشور ایفا می نماید و همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی در بسته اقتصاد مقاومتی تأکید بر جایگزینی مناسب درآمدهای داخلی به جای درآمدهای نفتی در جهت تأمین استقلال اقتصادی وکاهش وابستگی کشور به خارج نموده‌اند، مالیات به عنوان یکی از بهترین گزینه‌های جایگزین درآمدهای نفتی، نقش کلیدی و با اهمیت و پررنگ دارد، لذا سازمان امور مالیاتی کشور تلاش می نماید که با استفاده از ظرفیت‌های ناشناخته و پنهان اقتصاد کشور و شناسایی فعالیت‌های اقتصادی مکتوم و همچنین گسترش پایه های مالیاتی بدون افزایش فشار بار مالیاتی بر مؤدیان موجود با حداکثر رضایتمندی و تکریم ارباب رجوع سهم عمده ای در تأمین بودجه عمومی کشور و خزانه (بیت المال) داشته باشد.
با توجه به آنكه آن اداره كل مجري دريافت ماليات از كليه واحدهاي صنفي و مراكز دولتي و خصوصي است و سنگ زيرين اقتصادي دولت در جهت دوري از اقتصاد نفتي و همگرايي بر اقتصاد مقاومتي است، بفرماييد كليه وجوهات دريافتي مالياتي در استان ساليانه چه ميزان مي باشد و اين مبالغ از چه طريقي و  به چه ميزاني در استان صرف امور عمراني و آباداني و … مي شود و چه ميزاني به سازمان مالياتي در كشور ارسال مي‌شود؟
مالیات به عنوان یک هزینه اجتماعی متناسب با درآمد، ثروت و مصرف به منظور تأمین قسمتی از هزینه های کشور توسط اشخاص اعم از حقیقی و حقوقی پرداخت می شود. همه انواع مالیات‌ها پس از دریافت به حساب خزانه عمومی کشور واریز شده و سپس در یک مکانیزم بازپرداخت از طریق تخصیص اعتبارات عمرانی از قبیل ساختن دانشگاه، مدرسه، بیمارستان، مدرسه، فرودگاه، جاده و … و اعتبارات جاری از قبیل هزینه های حقوق کارمندان در قالب بودجه های مصوب سالیانه مصرف می شود. تمام اسناد بالادستی از قبیل سند چشم انداز 20 ساله نظام، قوانین برنامه پنج ساله توسعه اقتصادی و بسته اقتصاد مقاومتی تأکید بر جایگزینی درآمدهای داخلی به جای درآمدهای نفتی دارند. با این توجیه که نفت یک سرمایه ملی زوال پذیر متعلق به همه نسلهاست و عدالت بین نسلی ایجاب می کند که درآمدهای نفتی به نحوی هزینه شود که منافع آن به همه نسل‌ها تعلق گیرد. لذا در چارچوب برنامه‌های اقتصاد مقاومتی بخاطر کاهش آسیب پذیری اقتصاد و معیشت مردم و کاهش وابستگی اقتصادی کشور به بیگانگان باید سیاست‌های اقتصادی کشور طوری تنظیم شود که حداقل هزینه های جاری کشور از محل درآمدهای مالیاتی تأمین شده و درآمدهای نفتی هم صرف هزینه های سرمایه ای و عمرانی کشور شود که خوشبختانه پس از فراز و نشیب درآمدهای نفتی، جهت گیری اقتصاد کشور به سمت عدم وابستگی به درآمدهای نفتی و تکیه بر درآمدهای داخلی در حال شکل گیری می باشد، بطوریکه در لایحه بودجه سال 1395 برای اولین بار در طول تاریخ ایران کفه درآمدهای مالیاتی بر درآمدهای نفتی پیشی گرفته است. استان خراسان جنوبی در بین 31 استان کشور با تامین 24 صدم درصد از ترکیب درآمدهای مالیاتی کشور رتبه 30ام را دارا می باشد و با توجه به اینکه این استان یک استان کمتر توسعه یافته می باشد و سرمایه گذاری و گردش فعالیت‌های اقتصادی قابل توجیهی ندارد، تقریبا همه ساله چند برابر درآمدهای مالیاتی کسب شده به منظور توسعه متوازن بین منطقه ای، اعتبارات عمرانی و جاری به استان اختصاص داده شده است. دراجرای قانون مالیات برارزش افزوده بخشی از وصولی‌های نظام مالیات برارزش افزوده به عنوان عوارض همه ماهه مستقیماً توسط اداره کل امور مالیاتی به حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌ها واریز می‌شود که در استان ما از نیمه دوم سال 1387 لغایت پایان شهریور ماه سال جاری بالغ بر 1.430 میلیارد ریال به حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان واریز شده است به نحوی که از رقم فوق مبلغ 946  میلیارد ریال به حساب شهرداری‌ها و مبلغ 484 میلیارد ریال به حساب دهیاری‌ها واریز شده است که همگی این مبالغ صرف هزینه های روستائی و شهری از قبیل آسفالت معابر، فضای سبز و بهبود فضای کسب و کار و آراستگی شهر و روستا گردیده است.

در واقع مشارکت مردم شریف در پرداخت مالیات و عوارض در قالب اعتبارات عمرانی و جاری و خدمات شهرداری‌ها و دهیاری‌ها مجدداً به مردم برگشت داده می شود.
بعضا مشاهده شده كه برخي از مديران واحدهاي صنفي، نسبت به مبلغ ماليات خود اعتراض داشته و يا در جهت عدم اقدام به موقع، دچار پرداخت هايي شده اند كه به ظاهر پرداخت آن سنگين و غير معمول به نظر مي رسيده. در اين خصوص بفرماييد از سوي آن اداره كل در خصوص كساني كه به موقع و با ارايه اظهارنامه عمل مي كنند و براي كساني كه به هر دليلي از ارايه اظهارنامه خودداري مي كنند يا نسبت به پرداخت ماليات طفره مي روند چه اقداماتي صورت مي گيرد؟
استان خراسان جنوبی به دلیل گردش پایین فعالیت‌های اقتصادی و کمتر توسعه یافتگی سهم بسیار اندکی از ترکیب درآمدهای مالیاتی کشور را بر عهده دارد و از مجموع کل درآمدهای مالیاتی حدود 5/6 درصد توسط صاحبان مشاغل (کسبه و اصناف) تأمین می شود که بر اساس تجزیه و تحلیل اظهارنامه های مالیاتی تسلیمی صاحبان مشاغل این استان که در خرداد ماه سال جاری ارائه گردیده از مجموع 26360 اظهارنامه تسلیمی 86 درصد آن‌ها مالیات ابرازی صفر و کمتر از صفر را داشته اند و حدود 12 درصد مالیات ابرازی بین صفر و یک میلیون ریال و حدود 2 درصد مالیات ابرازی آن‌ها بین یک میلیون ریال تا ده میلیون ریال بوده است. لذا همانطور که بیان شد عمده کسبه استان زیر چتر معافیت مالیاتی قرار دارند بطوریکه بیشتر از 86 درصد آن‌ها از پرداخت  مالیات معاف هستند که این اداره کل از این جهت در بین 40 اداره کل رتبه 39 ام را به خود اختصاص داده است . ضمناً بر اساس بررسی های انجام شده اصناف استان خراسان جنوبی در بین اصناف همه ادارات کل امور مالیاتی کشور با متوسط مالیات قطعی 4/2 میلیون ریال پایین ترین سرانه مالیات قطعی اصناف کشور را در سال‌های 1388 لغایت 1393 دارا بوده است. سازمان امور مالیاتی در تحقق درآمدهای مصوب مالیاتی به دنبال اجرای عدالت مالیاتی می باشد و از منظر سازمان متبوع بهترین مالیات آن مالیاتی است که با اتکاء به درآمد و استناد و مدارک فعالان اقتصادی از طریق رسیدگی بدست آمده باشد. لازمه تعیین درآمد مشمول مالیات و مالیات، ارائه به موقع اظهارنامه، دفاتر و اسناد و مدارک مربوط به فعالیت اقتصادی مودیان می باشد که اگر این تکالیف به موقع انجام نشود روش رسیدگی و نحوه تعیین درآمد مشمول مالیات و مالیات متفاوت خواهد بود (از طریق علی الرأس) و از بابت عدم انجام تکالیف، جرائمی که در قانون در نظر گرفته شده اعمال خواهد شد.
ظاهرا پرداخت ماليات، گرچه يك وظيفه ملي است اما آنطور كه بايد و شايد در اين زمينه فرهنگ سازي نشده و مردم بجاي آنكه با روي باز از آن استقبال كنند همواره از آن هراسانند. دليل اين موضوع را چه مي دانيد و براي رفع نگراني مردم از پرداخت ماليات چه نكاتي را جهت اطلاع شهروندان ضروري مي‌دانيد؟
مالیات‌ها به عنوان یک هزینه اجتماعی دارای سه کارکرد مشخص شامل کارکرد بودجه ای، کارکرد اقتصادی و کارکرد اجتماعی می باشند. در کارکرد بودجه ای، نسبت مالیات به هزینه های جاری سنجیده می شود که هرچه این نسبت به سمت یک نزدیکتر باشد مطلوب تر است و در واقع نشان دهنده این موضوع است که چقدر از هزینه‌های جاری از محل درآمدهای مالیاتی تأمین می شود. در کارکرد اقتصادی، مالیات به عنوان یک ابزار قدرتمند اقتصادی با اعمال معافیت‌های متعدد در صدد حمایت از فعاليت‌های تولیدی و معدنی به منظور افزایش سرمایه گذاری و حمایت از فعالیت‌های مولد و اشتغالزا می باشد. در کارکرد اجتماعی هم با اعمال معافیت‌های پیش بینی شده موجب برخورداری فعالیت‌های خیرخواهانه و … از معافیت‌های مالیاتی فراهم نموده است. لذا مالیات‌ها به عنوان یک ابزار اقتصادی علاوه بر تأمین درآمدهای عمومی دولت، موجبات گسترش عدالت اجتماعی، استقلال اقتصادی و امنیت ملی، توزیع مناسب و تعدیل ثروت و کاهش فاصله طبقاتی را فراهم  می نماید. مالیات‌ها همزاد حکومت‌هاست و همه حکومت‌ها و دولت‌ها به منظور اداره کشور و هزینه های مربوطه نسبت به اخذ مالیات از پایه های درآمد، ثروت و مصرف افراد آن کشور اقدام می‌نمایند. در ایران هم سابقه مالیات به 5000 سال قبل، زمان سومری‌ها بر می گردد. لذا علی رغم نقش و اهمیت درآمدهای مالیاتی در سازندگی و اقتصاد کشور به دلیل وجود درآمدهای نفتی و عدم فرهنگ سازی مناسب در زمینه درآمدهای مالیاتی در سنوات گذشته، درآمدهای مالیاتی در حوزه اقتصاد و اداره کشور جایگاه مطلوبی نداشته که خوشبختانه با توجه به تأکید قوانین بالادستی و بسته اقتصاد مقاومتی و تأکید مقام معظم رهبری مبنی بر قطع وابستگی کشور به درآمدهای نفتی و بیگانگان، سرمایه گذاری بسیار گسترده ای در زمینه روش‌های مالیات ستانی مکانیزه، اطلاع رسانی و فرهنگ‌سازی مالیاتی صورت پذیرفته و امیدواریم که با اجرای یکی از بزرگترین پروژه های اقتصادی در سازمان امور مالیاتی کشور به عنوان طرح جامع مالیاتی زمینه اجرای روش‌های مکانیزه، دقیق و شفاف مبتنی بر عدالت مالیاتی در کشور فراهم گردد.
لطفا جايگاه آن اداره كل را در ميان ساير ادارات كل كشور به لحاظ شاخص هاي كاري و انجام وظايف و تكريم اراباب رجوع و … بيان بفرماييد.
استان خراسان جنوبی با توجه به شاخصه های اقتصادی و سهم فعالیت‌های اقتصادی از تولید ناخالص داخلی کشور از لحاظ رتبه و سهمیه وصولی درنظر گرفته شده از ترکیب کل درآمدهای مالیاتی در بین 31 استان کشور، استان سی ام می باشد. بررسی آمار و ارقام استان‌های کشور طی سال‌های 93-1388 نشان می دهد که ادارت کل امور مالیاتی در شهر، استان و مرکز شهر تهران با ارقام 35.4 ، 23.7 و 21.6 میلیون ریال  بیشترین رقم متوسط سرانه مالیات قطعی اصناف را در بین استان‌ها دارا بوده است و کمترین رقم میانگین سرانه مالیات مربوط به اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی با رقم 2.4 میليون ریال می باشد. ضمن اینکه بررسی آمار مالیات‌های وصولی نشان می دهد که از سال 1384 به بعد، مالیات وصولی حقوق و دستمزد بیشتر از مالیات مشاغل بوده و در سال 1394 وصولی مالیات حقوق و دستمزد به 5/2 (دو و نیم) برابر مالیات بر درآمد مشاغل رسیده است. البته این اداره کل در راستای مأموریت‌های محوله در زمینه اقامه نماز، صیانت از حقوق شهروندی، عفاف و حجاب، روابط عمومی، آموزش و همکاری با مأموریت‌های بسیج حائز رتبه های برتر استانی و کشوری در سنوات اخیر بوده است.
مي دانيم كه در راه اجراي مأموريت خود همواره دچار مشکلات، موانع و محدودیت‌ها و البته سوءتفاهم هايي از جانب مؤديان مي شويد. در اين خصوص چه راهكارهايي را در مواجه با مؤديان در پيش مي گيرد؟
اینجانب به اتفاق همکاران خدوم و زحمتکش اداره کل در سراسر استان افتخار می کنیم که در راستای منویات مقام معظم رهبری به عنوان سربازی کوچک در جبهه اقتصاد مقاومتی فعالیت نموده وخرسند از اینکه در حال حاضر مالیات‌های پرداختی توسط مردم شریف استان پس از واریز به حساب خزانه عمومی کشور (بیت المال) مجدداً در قالب اعتبارات عمرانی و جاری در جهت عمران و آبادانی کشور صرف می گردد. از اینکه ما با همه سختی های کاری سهم اندکی در استقلال اقتصادی کشور داریم، خداوند منان را سپاسگزاریم. همواره کارکنان سازمان امور مالیاتی کشور، قدردان مردم شریف، فعالان عرصه اقتصادی اتحادیه ها و اصحاب رسانه در مسیر همکاری و همگامی برای رشد و سازندگی کشور عزیزمان ایران اسلامی هستیم.
صحبت پایانی؟
در پایان به عنوان کارگزار نظام مقدس جمهوری اسلامی و خادم مردم شریف از همه اشخاصی که در زمینه فعالیت‌های اقتصادی مشارکت و حضور دارند درخواست نموده که به منظور بهره مندی از مزایای قوانین مالیاتی، در انجام تکالیف و رعایت قوانین و مقررات حداکثر سعی و تلاش لازم را به عمل آورده که مأمورین مالیاتی در تشخیص عادلانه مالیات و پیاده نمودن عدالت مالیاتی توفیق لازم را داشته باشند.

t%d8%b7%d8%a8%d8%b3 %d8%b7%d8%b1%d8%ad-%d8%ac%d8%a7%d9%85%d8%b9-%d9%82%d8%a7%db%8c%d9%86

تبلیغات

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند *
شما می توانید از این استفاده کنید HTML برچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>