تبلیغات

توسعه اقتصادي و فرهنگي  در سايه امنيت

وزیر اطلاعات که در جلسه شورای اداری استان خراسان جنوبی سخن می گفت با بیان این مطلب به مهمترین وظایف مسؤولین در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و ادامه داد: امنیت به عنوان حق مسلم مردم باید به عنوان یک اصل مهم مورد توجه مسؤولین ذی ربط قرار گیرد.
حجت السلام و المسلمین علوی، رسیدن به رشد و شکوفایی اقتصادی را از جمله مهمترین اولویت های کاری دولت یازدهم دانست و تصریح کرد: زیرساخت رسیدن به رشد اقتصادی ایجاد امنیت پایدار و احساس امنیت در جامعه است.
وی به تلاش های سربازان گمنام امام زمان در این زمینه اشاره کرد و ادامه داد: امروز به برکت رهنودهای رهبر معظم انقلاب و همبستگی و همپوشانی نیروهای مسلح ما در تمامی بخش ها و همکاری خوب مردم با سربازان گمنام امام زمان، ایران اسلامی در اوج امنیت و اقتدار قرار دارد.
وی سلامت رفتار و اخلاق را مورد تاکید قرار داد و افزود: آنچه که در نزد خداوند از اهمیت و مرتبه بالایی برخوردار است تقوای الهی است که این امر خود منجر به کرامت انسان ها و جامعه اسلامی شده و باید در اشکال مختلف مورد تاکید و توجه قرار گیرد.
در ادامه دکتر علوی، به موضوع واگذاری مسئولیت ها در جامعه اسلامی اشاره کرد و ادامه داد: قرآن کریم برای جوامع نیز اراده قائل است و اتفاقاتی که در آن جامعه رخ می دهد را ناشی از اراده همان جامعه می داند از این‌رو در واگذاری مسئولیت ها در جامعه اسلامی نیز قرآن، جامعه را مکلف کرده و باید در قبال اتفاقاتی که در آن جامعه اتفاق می افتد باید پاسخگو باشد.
وی برپاداشتن نماز، پرداخت زکات و نیز احیای امر به معروف ونهی از منکر را نمونه ای از رفتارهای جمعی دانست و تصریح کرد: قطعاً آثار اجرای هریک از این امور و یا کوتاهی در اجرای آن‌ها می تواند دامن‌گیر کل افراد یک جامعه شده و تمامی افراد آن اجتماع را متاثر سازد. وی رفتار مسؤولین در جامعه اسلامی را بسیار مهم برشمرد و خاطر نشان ساخت: مسؤولین به عنوان برگزیدگان و نخبگان جامعه باید هر روز رفتارهای خود را محاسبه کرده و رفتارهایی که ممکن است در آینده دچار بروز آثاری سوء بر خود و جامعه شده را شناسایی و در جهت رفع آن‌ها تلاش کند.
وزیر اطلاعات، پرهیز از اختلافات و وحدت و همدلی را از مهمترین رموز موفقیت دانست و تصریح کرد: همان‌گونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند هر رفتار و گفتاری که موجب ایجاد دو دستگی و افتراق در جامعه شود پذیرفته نیست از این‌رو همه باید در راستای تقویت همدلی و همپوشانی و هم افزایی در بخش های مختلف تلاش کنند.
در ادامه وی امنیت را لازمه توسعه اقتصادی دانست و تصریح کرد: در سایه امنیت است که توسعه اقتصادی و نیز توسعه فرهنگی اتفاق می‌افتد چرا که اگر سرمایه گذاران احساس امنيت کنند قطعاً با طیب خاطر نسبت به سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال در آن منطقه تلاش و برنامه ریزی خواهند کرد.
همچنين وزیر اطلاعات در ملاقات با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی تصریح کرد که امروز با وجود همه ناامنی های منطقه، امنیتی بر ایران اسلامی حکم فرماست که در هیچ کشوری وجود ندارد.
حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی  در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان خراسان جنوبی گفت: هنر وزارت اطلاعات این است که مسائل اجتماعی را در مرحله اجتماعی بودن حل کند و نگذارد مشکلات سیاسی – امنیتی و هزینه ها زیاد شود.
وی با بیان اینکه خیلی از مسائل امنیتی ریشه جغرافیایی، اجتماعی و اقتصادی دارد، افزود: این گونه مسائل باید همان زمانی که رخ می‌دهد، حل شود تا مسئله امنیتی نشود. وزارت اطلاعات برای این تأسیس شده است تا مشکلات با پیشگیری حل شود و نگذاریم مشکلات، امنیتی شود، افزود: وظیفه وزارت اطلاعات این است که مسائل اجتماعی را در مرحله اجتماعی بودن حل کند و نگذارد سیاسی امنیتی شود و هزینه ها زیاد شود. وزیر اطلاعات با اشاره به اینکه دولت در شرایط سختی روی کار آمد گفت: با همه سختی ها امروز آرامش بی نظیری بر کشور حاکم است. علوی با اشاره به اینکه دولت، دولت سیاسی نیست افزود: همه تلاش دولت این است که مشکلات کشور به صورت اصولی رفع شود. وی  با اشاره به اینکه خراسان جنوبی استانی حساس و مرزی است گفت: امروز با وجود همه ناامنی های منطقه، امنیتی بر ایران اسلامی حکم فرماست که در هیچ کشوری وجود ندارد. وزیر اطلاعات به درگیری و ناامنی در برخی کشورهای منطقه هم اشاره کرد و افزود: دشمنان ایران اسلامی بسیار تلاش کردند که در ایران  ناامنی ایجاد کنند، اما با تلاش سربازان گمنام امام زمان(عج) و سایر نیروها هیچ‌گاه موفق نبوده اند و ان‌شاءا… نخواهند بود. علوی این امنیت  را حاصل یک تلاش جمعی در کشور دانست و گفت: همه مسؤولان در تلاشند تا دغدغه های مردم رفع شود.
پس از این دیدار وزیر اطلاعات به دیدار امام جمعه بیرجند رفت و در ابتدای سخنان خود از فرهنگ بالای مردم استان گفت.
حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی به اتحاد و همبستگی علما و بزرگان خراسان جنوبی اشاره کرد و گفت: این همبستگی باعث وحدت و دلگرمی مردم و استحکام جامعه می شود. وی به مشکل کم آبی و تشدید آن بدلیل کاهش بارندگی ها در بسیاری از نقاط کشور اشاره کرد و افزود: دولت تلاش می‌کند این مشکلات را برطرف کند اما پروژه های آبرسانی بسیار پرهزینه و زمان بر است که امیدواریم مردم از نتایج این طرح‌ها بهره مند شوند. وزیر اطلاعات با اشاره به اینکه مدیران کشوری زمانی می توانند به وظیفه خود به خوبی عمل کنند که امنیت در کشور حکم فرما باشد گفت: امروز این امنیت در سایه رهبری مقام معظم رهبری (حفظه ا…) و با تلاش‌های سربازان گمنام امام زمان (عج)، نیروهای مسلح و همه دستگاه‌های اجرایی و قضایی برقرار است و همدلی و همگرایی بی نظیری بر کشور حکم فرماست. حجت الاسلام و المسلمین علوی به ابراز خرسندی رهبر معظم انقلاب (حفظه ا…) از تعامل وزارت اطلاعات با سایر دستگاه‌های اطلاعاتی و نظامی اشاره کرد و افزود: وزارت اطلاعات در هر قسمتی که بتواند اثر گذار باشد، با جان و دل کمک خواهد کرد.

تبلیغات

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند *
شما می توانید از این استفاده کنید HTML برچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>