تبلیغات

متأسفانه نشریه نواندیش در شماره (240هفته دوم مهرماه95) با تیتری درشت، مغرضانه و جهت دار و در مطلبی که به رغم گردانندگان آن نشریه نقدی بر نحوه تفکیک جنسیتی در دانشگاه است، با طرح توهمات و مطالب غیر منصفانه، با یک طرح ارزشی به بی رحمانه ترین و غیر منطقی ترین شکل برخورد کرده است. لذا در پاسخ به این مطالب و جهت تنویر افکار عمومی به اطلاع می رساند:
1) جداسازی ورودی خواهران و برادران در ورودی دانشگاه، در راستای حفظ صیانت و امنیت دانشگاه و رعایت حرمت و دانشجویان عزیز (به ویژه خواهران گرامی) و نیز رعایت نظم و کنترل دقیق بر ورود و خروج افراد می باشد و به درخواست جمع کثیری از خواهران دانشجو بوده و مورد استقبالب جامعه فرهنگی و مذهبی استان نیز قرار گرفته است و اصولا ورود به هیچ دستگاه و موسسه ای هم بدون ظابطه و نظارت کامل ضورت نمی پذیرد و لذا این موضوع هیچ ربطی به مساله تفکیک جنسیتی که در ان نشریه به آن دامن زده ندارد. و چه بسا که این امر در کلیه دانشگاه های بزرگ کشور رویه ای مرسوم و پذیرفته است و پیشنهاد می شود نگارنده محترم مطلب یاد شده نسبت به موضوع تفکیک جنسیتی مطالعه و بررسی بیشتری بنمایند تا به این نتیجه برسند که اقدام دانشگاه از مصادیق بارز تفکیک جنسیتی نیست.
2) این گونه مطلب نوشت در یک نشریه که باید رسالت او آگهی بخشی و اطلاع رسانی بی طرف و بی غرض باشد فرسنگ ها با واقعیت و اخلاق فاصله دارد و بسیار جای تاسف است که یک کار خوب و ارزشی که باید مورد تقدیر و تشویق قرار می گرفت این گونه هدف آماج انتقادات به دور از منطق قرار گیرد.

تبلیغات

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند *
شما می توانید از این استفاده کنید HTML برچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>