تبلیغات

اينجانب فرهاد فرجاد نيا هستم، متولد 1365 مديريت هنركده نگاره هاي چوبي استان خراسان جنوبي و رشته فعاليت اينجانب معرق، معرق خط، مشبك و كارهاي تزئيني و … مي باشد. آشنايي بااين هنر از سال 1365 توسط پدرم و شروع فعاليت هنري اينجانب به صورت حرفه اي از سال 1370 مي باشد.
با توجه به ايده راه اندازي هنركده نگاره هاي چوبي بفرماييد چگونه و به چه طريقي و با چه هدفي اين كارگاه را راه اندازي نموديد؟
با توجه به علاقه اي كه به رشته هنري داشته ام، استعداد ذاتي، با استفاده از راهنمايي هاي پدرم بهره برده و با همراهي برادرم محمد فرجاد نيا و همكاري متقابل،  با هدف ايجاد اثر هنري در زمينه معرق، معرق خط و سبك قرآني و … و ارائه در محل هنركده و قبول سفارشات هم استاني هاي گرامي نسبت به ساخت و ارائه اثر علاوه در محل كارگاه و شركت در نمايشگاه هاي استاني، داخلي، خارجي و بين المللي و حضور فعال جهت معرفي اين هنر قديمي و زنده كردن آن فعاليت لازم و مستمر را داشته و دارم.
در جهت راه اندازي و سرمايه گذاري و دريافت وام چگونه و به چه شكلي اقدام نموديد؟
اينجانب پس از اطلاع رساني كه از طريق معاونت سازمان ميراث فرهنگي و صنايع دستي و گردشگري استان خراسان جنوبي صورت گرفت، ابتدا در جلسه اي كه به همين جهت از طريق صندوق كارآفريني اميد با شركت و دعوت مسؤولين محترم صندوق مهر از استان تهران در  سالن اجتماعات صندوق با همكاري و اطلاع رساني بموقع صورت گرفت با ديگر هنرمنداني كه در رشته هاي مختلف هنري به آن جلسه دعوت شده بودند حضور به هم رسانديم پس از اطلاع يافتن در زمينه فعاليت صندوق و هدف گذاري مسؤولين محترم آن جلسه مهم نسبت به مشاوره گرفتن از پرسنل فعال در امر كارآفريني آن صندوق با ارائه مدارك لازم اقدام به ثبت نام در سايت براي خودم و هنرجويان داراي مهارت اقدام كردم، لازم به ذكر است كه اينجانب جهت همين امر مي بايست مجوز پشتيبان را اخذ مي نمودم. علي‌هذا به همين جهت با ارائه مدارك هنري و مهارتي خودم و ساير مدارك به اداره كل تعاون، كار و رفاه اجتماعي استان معرفي شدم. پس از بررسي هاي لازم و با توجه به ارائه طرح اينجانب طبق نامه به صندوق كارآفريني اميد معرفي شدم.
سپس بعد از مراجعه به صندوق و مشاوره لازم جهت گرفتن تسهيلات مي بايست آورده نقدي خود را پس از باز نمودن حساب واريز مي نمودم و مدارك و استعلامات بانكي و گواهي عدم سوء پيشينه را به همراه ضامنين محترم به صندوق معرفي مي كردم و ارائه مي دادم و وسائل اوليه را كه مورد نياز در محل كارگاه استيجاري طبق فاكتور خريد ارائه كردم پس از انجام اين امور بازرسين محترم صندوق مراجعه نموده و پس از تاييد مجوز اخذ وام و تسهيلات مورد نياز اينجانب صادر گرديد و اينجانب پس از وصول تسهيلات اقدامات لازم را در جهت فعاليت هنري كه مورد نظرم بود انجام دادم و جهت همين امر با همكاري همسرم ابتدا اطلاع رساني و تبليغات اوليه را صورت داديم و سپس اقدام به آموزش اوليه به افراد تحت پوشش و افراد علاقه مند به همكاري را انجام داديم و بعد از تقسيم كار و اقدامات لازم توانسته ايم علاوه بر توليد اثر و ارائه آن در محل هنركده نگاره هاي چوبي با همكاري افراد تحت پوشش در نمايشگاه هاي داخلي استان و همچنين خارج از استان و در نمايشگاههاي بين المللي حضور فعال و مؤثر داشته باشيم و از اين طريق نسبت به بازاريابي و فروش آثار اقدام نماييم.
با توجه به دريافت وام از صندوق كارآفريني اميد بفرماييد چه تعداد اشتغالزايي را انجام داديد و چه بهره و دستاوردي را از طريق دريافت وام از صندوق بدست آورديد؟
بعد از اخذ تسهيلات لازم و تهيه ابزار، وسايل و مواد اوليه مورد نياز از داخل و خارج استان و راهنمايي و دادن آموزش لازم و همچنين مشاوره لازم براي افراد تحت پوشش و افراد علاقه مند و مراجعه كننده تاكنون 35 نفر چه به صورت مستقيم و غير مستقيم را به انجام فعاليت تشويق نموده ايم چه به صورت مستقل و چه به صورت همكار و تحت پوشش در محل فعاليت.
شرايط فعلي كار و توسعه آن را چگونه مي بينيد؟
در حال حاضر تنها مشكل پيش پاي ما و افراد علاقه مند اين است كه چون جهت شركت در نمايشگاه هاي بين المللي بر حسب متر مربع غرفه به صورت نقدي واگذار مي گردد و هزيينه محل و بسته بندي و اسكان بر عهده خودمان است. لذا در جهت توسعه و فروش اگر در اين امر مساعدت لازم از طريق صندوق يا سازمان هاي مربوطه صورت بگيرد خيلي بهره وري بيشتر خواهد بود.

تبلیغات

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند *
شما می توانید از این استفاده کنید HTML برچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>