رفتن به بالا

هفته نامه بین المللی، اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و ورزشی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۸
  • الثلاثاء ۲۲ صفر ۱۴۴۱
  • 2019 Tuesday 22 October
  • سخن مقام معظم رهبری
    مقام معظم رهبري در دیدار اقشار مختلف آحاد مردم به مناسبت عید غدیر؛ هدف اصلی دشمن در شرایط کنونی را اخلال در اقتصاد کشور دانستند و با اشاره به تأکید های مکرر خود برای تحقق اقتصاد مقاومتی، افزودند: دشمن به دنبال بد شدن شرایط اقتصادی مردم و در نهایت ایجاد نارضایتی از اسلام و نظام اسلامی است. ایشان تأکید کردند: در چنین شرایطی، وظیفه دولت، مجلس و مسؤولان بخش‌های مختلف و همچنین آحاد مردم، برنامه ریزی و اقدام در نقطه‌ی مقابلِ هدف‌گیری دشمن است.
سخن ریاست جمهوری

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در دیدار دست اندرکاران اجرای طرح سرشماری عمومی نفوس و مسکن، با بیان اینکه همه تصمیم سازی ها و تصمیم گیری های کلان کشور بر مبنای داده هایی است که در اختیار مسؤولان قرار می گیرد، گفت: اگر این آمار و اطلاعات دقیق نباشد در مسیر و نحوه حرکت دچار اشتباه می‌شویم. دکتر روحانی با اشاره به اینکه آرزوی ما دستیابی به مرحله عالی توسعه است، ادامه داد: کشور باید طبق چشم انداز و خواست مردم به پیش برود تا در مسیر کشورهای پیشرفته و صنعتی قرار گیریم و البته اگر با وحدت همه تلاش و توان خود را به کار بگیریم، فاصله زیاد نخواهد بود.

تحرک رسانه ها در انعکاس خدمات دولت، موضوعی است که بارها از سوی مقام معظم رهبری مورد تاکید قرار گرفته و بارها توصیه شده که از تخریب دولت پرهیز شود و اگر کار خوبی توسط هر دولتی صورت می گیرد به مردم منعکس شود. اما بعضا این توصیه مقام معظم رهبری که گرچه ناقض نقش […]

تحرک رسانه ها در انعکاس خدمات دولت، موضوعی است که بارها از سوی مقام معظم رهبری مورد تاکید قرار گرفته و بارها توصیه شده که از تخریب دولت پرهیز شود و اگر کار خوبی توسط هر دولتی صورت می گیرد به مردم منعکس شود. اما بعضا این توصیه مقام معظم رهبری که گرچه ناقض نقش نقادی رسانه ها نیست، آنچنان که باید و شاید از سوی برخی رسانه ها، آگاهانه یا نا آگاهانه، عامدانه یا سهوانه مورد مداقه جدی قرار نگرفته و در مقابل تیغ تیز انتقاد که بعضا بوی تخریب از سوی آن رسانه بجای انتقاد به مشام می رسد را شاهد هستیم.
آنچه مسلم است اینست که حرکت هر مسؤول و خادم دولت و یا دیگر نهادهای فعال چون بسیج، سپاه و دیگر نهادهای حکومتی و غیر دولتی که در راستای خدمت به ملت است،
در حقیقت موجب تقویت و اقتدار دولت و به طریق اولی نظام اسلامی ایران عزیز است و در مقابل هر مطلب یا موضوع که در جهت نقد و زیر سوال بردن غیر منطقی و خارج از دایره عقل و انصاف باشد در حقیقت تضعیف نظام است. در چنین شرایطی رسانه های حتی منتقد بهتر است که اهداف کلی و اقتدار نظام را همواره مد نظر قرار دهند تا جایی برای سوء استفاده کنندگان از فضای رسانه ای که اینک در دهکده کوچک جهانی جریان گردش اطلاعات و اخبار، سرعتی همچون نور دارد، مستمسکی برای مخربان و تضعیف كنندگان نظام نشود.
متاسفانه برخی رسانه ها هستند که به نقش تخریب دولت و تضعیف آن برای بالا بردن سازمان رای گزینه انتخاباتي جناح و جریان خود به اقداماتی انفعالی و ایزایی نزد عوام و توده جامعه حتي با رمز لا اله الا ا…، محمد رسول ا… و یا فاطمه الزهرا(س) و … دست می زنند که با حرکات ایزایی و تخریب کننده سعودی ها در جنگ سخت با یمن و جنگ نرم با ایران با همین رمز لا اله الا ا…، محمد رسول ا… و یا با حرکت گروه های تروریستی همچون داعش با همین رمز لااله الا ا…، محمد رسول ا… و نمایش تصویری خشن از اسلام رحمانی و رهبانی هیچ منافات و مفارقتی ندارد.
اینجاست که چنین رسانه هایی ناخواسته آب به آسیاب دشمن می‌ریزند و ابهام و ایهام مردم را نسبت به اقدامات انجام شده توسط دولتی که مهر تایید رهبری به آن خورده دو چندان می کنند.
تحلیلگران رسانه ای به خوبی می دانند که در برهه حساس کنونی آنچه که بیش از هر چیز کشور عزیزمان را در بستر آرامش به پیش می برد نقش حمایتی از نظام و دولت و تقویت روحیه اتحاد بین همگی مسؤولان خدوم کشور است و صد البته اظهر من الشمس است که فعالیت های دولت این نظام و انعکاس صادقانه و بی غرض خدمات آن در شرایط حساس کنونی جز به اعتماد مردم  به نظام نمی انجامد و کمک به دولت، کمک به نظامی است که تاکنون توانسته در پیچاپیچ مشکلات کوچک و بزرگ در نهایت امنیت، کشور را پیش برد.

اخبار مرتبط

نظرات