تبلیغات

وی از مردم خواست با توجه به فصل سرما در صورت مشاهده هرگونه پرنده دارای ضعف جسمانی، آن را به محیط زیست تحویل دهند.
وی همکاری مردم شهرستان را با محیط زیست خوب ارزیابی کرد و آن را نتیجه آموزش و فرهنگ سازی دانست.
به گزارش ایرنا، سرپرست حفاظت محیط زیست درمیان با اشاره به ویژگی های ظاهری عقاب طلایی، یادآور شد: این نوع عقاب با نام علمی AquilaPomarina جزو پرندگان شکاری و گوشتخوار بوده که 60 تا 65 سانتی متر طول دارد و دارای طیف وسیعی از تنوع رنگ از قهوه ای تیره تا روشن است و زیستگاه این پرنده اغلب در نزدیکی آب و بیشتر در مناطق پر درخت و دورافتاده با فضای باز است.
عقاب طلایی از راسته شاهین ‎سانان و از خانواده عقاب ‎هاست. این پرندگان شکاری منقار بزرگ ، چنگال های قوی ، بال ‎های وسیع ، دم پهن و پاهای پردار دارند.
عقاب ‎ها آشیانه خود را روی درختان مرتفع و صخره‎های غیر‎قابل دسترس می‎سازند ، این پرنده در زمره پرندگان حفاظت شده قرار دارد.
منطقه حفاظت شده درمیان و سربیشه با وسعت 80 هزار هکتار در فاصله 68 کیلو متری شهرستان بیرجند و در فاصله پنج کیلومتری شهر اسدیه واقع شده است.
پستانداران مختلف از جمله قوچ و میش، گربه پالاس، گرگ، روباه، شغال، کفتار، خرگوش، تشی و انواع موش و پرندگان مختلفی از جمله کبک، تیهو، کبوتر چاهی، قمری، عقاب دشتی، عقاب طلای، دلیجه، هما، کرکس در این منطقه زیست می کنند.
پوشش گیاهی مرتعی از قبیل قیچ، نسترن وحشی، اورمک، اسپند، گز، کما، زول،کلاه میرحسن، پرند، خارشتر، نخود وحشی، گون،گل ماهور،گل میمون، زنبق، آویشن، سالویا، یال اسبی، پوا، چوبک، خارگونی،کاهوی وحشی، چرخه، کنگر،شکر تیغال،گل گندم، درمنه و تلخه است.
این منطقه طی مصوبه شماره 284 شورای عالی محیط زیست در سال 1386 تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست قرار گرفته است.
گفتني است اسدیه مرکز شهرستان 57هزار نفری درمیان در 105کیلومتری شرق بیرجند مرکز خراسان جنوبی قرار دارد.

تبلیغات

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند *
شما می توانید از این استفاده کنید HTML برچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>