تبلیغات

همایش یک روزه ی توانمند سازی زنان با رویکرد اقتصاد مقاومتی در دانشگاه آزاد اسلامي بيرجند با حضور استاندار خراسان جنوبی،  امام جمعه بیرجند، معاون مرکز امور زنان وخانواده ریاست جمهوری، مدیرعامل بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان، رئیس ستاد توانمند سازی زنان کشور و جمعی از مدیران استان و مسئولان حوزه ی زنان خراسان جنوبی برگزار شد.
استاندار خراسان جنوبی در اين همایش با اشاره به اینکه بنگاه های کوچک اقتصادی سهم ارزنده ای در توسعه اشتغال کشور دارند، افزود: راه اندازی صندوق های تعاونی خرد روستایی توسط زنان، در توسعه اشتغال بویژه اشتغال خرد و خانگی نقش بسزایی دارد.
به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، سیدعلی اکبر پرویزی با اشاره به ظرفیت و توانمندی بانوان افزود: بانوان توانمند کشور همواره در عرصه های مختلف اقتصادی و اجتماعی و… دارای نقش ارزنده‌ای هستند و در تمامی حوزه ها ازجمله کشاورزی، توسعه صنایع دستی و همچنین عرصه های اداری، اجتماعی و اقتصادی کشور حضوری فعال دارند.
وی افزود: دو حوزه مهم اقتصادی و فرهنگی سنگ زیربنای پیشرفت هرکشور محسوب می شود و تمام حوزه ها اعم از اجتماعی، سیاسی و … با اقتصاد و فرهنگ گره خورده و اگر این حوزه دچار تغییرات خوبی شود، قطعاً به پیشرفت های چشمگیری دست پیدا خواهیم کرد.
مقام عالی دولت در استان در بخش دیگری از سخنانش به مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم ها اشاره کرد و ادامه داد: تحریم ها بر همه پیکره اقتصاد کشور تأثیر گذاشته بود و هنوز هم آثار سوء تحریم در اقتصاد کشور وجود دارد.
وی ادامه داد: دولت در شرایط سخت اقتصادی و مالی قرار دارد و از ابتدای کار با تدابیر ویژه، بخشی از این مشکلات را حل کرده؛ به طوری که هم اکنون میزان صادرات نفت کشور به ۵/۲ میلیون بشکه در روز رسیده است و امیدواریم با همکاری همه مردم و مسئولین، در مسیر صحیح قدم برداریم و شرایط کشور به گونه ای شود که اگر تحریمی هم صورت پذیرد، کشور دچار آسیب جدی نشود.
به گفته وی برجام یک توافق چند جانبه بین المللی است که حتما نیازمند نظارت و پیگیری است و باید به طور کامل انجام شود.
وی اظهار کرد: اگر بر این عقیده باشیم که همه مشکل با برجام حل می شود دیدگاه نادرستی است و از یک توافقی همچون برجام به همان اندازه باید توقع وجود داشته باشد.
وی بیان کرد: مخالفان دولت در قبل از برجام، تمامی تلاش خود را کردند که این اتفاق نیفتد و گفتند نتیجه ای ندارد، بعد از توافق تمام تلاش خود را کردند تا به درستی انجام نشود و الان هم همان مدعیان دنبال این هستند که برجام تمام مشکل های کشور را حل نکرد.
پرویزی، اظهار کرد: با توافق برجام، اهداف و برنامه های گروه ۱+۵ که در صدر آن آمریکا، قرار دارد، تغییری نخواهد کرد فقط روش های آن‌ها تغییر پیدا می کند که امیدواریم در مسیر صحیحی قدم برداریم و وضعیت کشور به گونه ای شکل بگیرد که اگر تهدید یا تحریمی صورت گرفت، کشور آسیب نبیند.
استاندار خراسان جنوبی، گفت: اگر اقتصاد مقاوم و پایداری نداشته باشیم هر آن ممکن است در معرض تهدید و تحریم قرار بگیریم و مسلما نخواهیم توانست با سلاح نظامی صرف از کشور نگهداری کنیم زیرا کشوری که گرسنه باشد قدرت دفاع از خود را نخواهد داشت.
وی لازمه ایجاد اشتغال را جذب و توسعه سرمایه گذاری دانست و افزود: در دولت تدبیر و امید، با همکاری و همدلی قوای سه گانه، اقدامات خوبی برای تسهیل شرایط و رفع موانع تولید انجام شده و شرایط سرمایه گذاری بهبود پیدا کرده است.
پرویزی با بیان اینکه برخی افراد غیر متخصص با ارائه نظر در حوزه های تخصصی، باعث مشنج شدن شرایط می شوند اظهار داشت: داشتن نگاه و طرز فکر صحیح و فراهم نمودن فضای مناسب برای سرمایه گذاری و توسعه اشتغال، باعث گردش چرخه اقتصاد کشور و بهبود شرایط اقتصادی می شود که این مهم نیازمند همکاری و همدلی همه افراد در حوزه های دولتی و خصوصی است. وی افزود: بانوان ظرفیت های بالقوه قابل توجهی دارند که باید از همه این ظرفیت ها در حوزه های مختلف بویژه در ایجاد و توسعه اشتغال و عرصه های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی استفاده شود.
این گزارش حاکیست استاندار خراسان جنوبی در حاشیه برگزاری همایش استانی «توانمندسازی زنان با رویکرد اقتصاد مقاومتی» از نمایشگاه صنایع دستی، پارچه بافی و توبافی که در محل همایش برگزار شده بود بازدید کرد.

تبلیغات

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند *
شما می توانید از این استفاده کنید HTML برچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>