تبلیغات

همچنين به بيان 8 گام از گام‌های مورد نیاز برای راه‌اندازی کسب و کار خانگی پرداختيم. در اين شماره و در آخرين مطلب در مورد كسب و كار خانگي به معرفي 4 گام باقي مانده مي پردازيم.
گام نهم: ساختار کسب و کار خود را انتخاب کنید بنا بر قانون حمایت و ساماندهی مشاغل خانگی کشور و دستورالعمل‌های مربوطه چهار نوع مشاغل خانگی به شرح ذیل وجود دارد. مشاغل خانگی مستقل، مشاغل خانگی تحت پوشش، مشاغل خانگی تعاونی و تهیه و توزیع و مشاغل خانگی خوشه. شما می‌توانید براساس علایق وامکانات خود یکی از ساختار‌های فوق را برای فعالیت انتخاب کنید.
گام دهم: انتخاب و ثبت یک برند یا نام تجاری در دنیای کسب و کار به طور معمول، برند‌ها به عنوان ابزاری در راستای دستیابی به اهداف بازاریابی، نظیر توسعه سهم بازار یا افزایش تکرار خرید مصرف کنندگان قلمداد می‌شوند؛ بنابراین، به مدیریت برند بیش از هر چیز به عنوان یک فرایند نظاممند بازاریابی نگریسته می‌شود.
برای نمونه، برند می‌تواند با افزایش تمرکز و آگاهی مصرف کننده نسبت به یک محصول، موجب رشد سهم بازار شود و با ایجاد احساس تعلق و نزدیکی در مصرف کنندگان، زمینه ساز تکرار خرید آن‌ها شود. اگرچه برند می‌تواند تمامی این نقش‌ها را ایفا کند، استراتژی برند فرا‌تر و گسترده‌تر از بحث بازاریابی است. گاه خلق برند بر‌تر، تعهد و استقامت زیادی را می‌طلبد و اغلب، تصمیم گیری‌های دشواری را ایجاب می‌کند. اگر استراتژی بازاریابی کاملاً منطبق با استراتژی کلی کسب و کار نباشد، احتمال شکست آن بسیار بالاست. ممکن است در پس یک برند، فعالیت‌های بازاریابی مناسبی انجام شده باشد اما تا زمانی که تلاش‌ها و فعالیتهای شرکت در جهت پشتیبانی و حمایت از آن یکپارچه نشده باشند، ناگزیر با شکست روبه‌رو خواهند شد؛ بنابراین، دارندگان کسب و کار خانگی برای حفظ و گسترش بازار نیازمند یک برند می‌باشند که این امر را با ائتلاف و یا جذب شدن در شبکه و یا یک پشتیبان قومی به انجام رسانند.
گام یازدهم: ثبت رویدادهای مالی کسب و کار خانگی بسیاری از دانشمندان بر این باورند که چشم اسفندیار کارآفرینان، حسابداری و مسائل مالی است. شما نیز برای شناسایی سود واقعی نیازمند ثبت هزینه‌ها و درآمدهای کسب و کار خود هستید. برای تحقق این امر مخارج خانه و کسب و کار را جدا کنید و یک حساب بانکی جداگانه برای کسب و کار افتتاح کنید. شما می‌توانید به صورت دستی و یا توسط یک نرم افزار و با استفاده از یک حسابدار پاره وقت عملیات مالی خود را شامل موارد ذیل انجام دهید: درآمد، فروش، هزینه‌ها و خرید، قیمت تمام شده، ثبت و ضبط موجودی کالا صورت مغایرت بانکی، صورتحساب سود و زیان ،تراز نامه
گام دوازدهم: بازاریابی، تبلیغات شبکه بازاریابی در همه کسب و کار‌ها وجود دارد بازاریابی یعنی برنامه‌ریزی و اجرای عقیده، قیمت‌گذاری، ترویج و پخش کالا‌ها و خدمات برای رضایت مشتری‌های شما. بازاریابی پیش از در دسترس بودن کالا و خدمات آغاز می‌شود و معمولا تا خدمات پس از فروش و پس از آن ادامه دارد. یک استراتژی ساده بازایابی می‌تواند به صورت زیر نوشته شود: بگردید و ببینید آن‌ها به چه چیز نیاز یا آرزوی آن را دارند سپس آن را بوجود آورده و بهترین راه برای ترویج، پايش و ارائه و  فروش آن را بیابید .اگر بازاریابی شما مؤثر نیست یک رویکرد جدید بیابید. اگر عملی است رویکردهای گوناگونی را همزمان امتحان کنید تا ببینند کدام بهتر نتیجه می‌دهند. تبلیغات منظر عمومی شما  است تبلیغات ترویج عمومی کالا‌ها یا خدمات می‌باشد. تبلیغات گران است و بعضی وقت‌ها نتیجه نمی‌دهد؛ بنابراین، برای یک کسب و کار خانگی با سرمایه محدود باید با دقت تحقیق کرده و دید که چه تبلیغاتی واقعاً موثر است و سپس آن را خریداری کرد. برای نمونه، بسیاری از کسب و کارهای خانگی یک وب سایت را بهترین تبلیغات می‌یابند اما بعد از صرف یک هزینه بالا برای اینکه وب سایتشان در وب قابل یافت باشد.
چرا شبکه؟ شبکه یعنی ملاقات با مردمی که برای شما و شما برای آن‌ها کمک هستید یا بطور ساده سهم شدن در منابع. وقتی که شروع می‌کنید برای شکار فرصت‌ها با شبکه‌های کسب و کار محلی و گروه‌های صنعتی برای ملاقات با مردم همفکر زمان در نظر بگیرید. این قضيه به شما کمک می‌کند که روندهای صنعتی را درک کنید، کسب و کار خود را ترویج کنید، اعتماد به نفس به دست آورید و مهارت‌های خود را گسترش و رشد دهید. شما ممکن است قصد ایجاد مشارکت استراتژیک با کسب و کارهای دیگر داشته باشید. اگر شما شریک مناسب انتخاب کنید، هدفهای واضح و عملی مشخص کنید، یک شرکت استراتژیک به شما در مقابل رقیبانتان یک امتیاز می‌دهد. برای نمونه، اگر شما در خرید سهم با یک کسب و کار دیگر شریک شوید می‌توانید قیمت بهتری بگیرید. (اما اگر مایل به رابطه طولانی هستید از جانه زنی زیاد با متصدی ملزومات خودداری کنید) همچنین از تنظیم سند شراکت واضح با شریک خود اطمینان حاصل کنید.
منبع: خانه كارآفرينان ايران

تبلیغات

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند *
شما می توانید از این استفاده کنید HTML برچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>